Czym jest edukacja domowa?

Czym jest edukacja domowa?

Domowa edukacja

Czym jest edukacja domowa

Edukacja domowa, inaczej edukacja pozaszkolna, to nauczanie dzieci poza budynkami szkoły systemowej, gdzie rodzice jak i oni sami biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich kształcenie, wychowanie i uspołecznienie.

Nauczanie to często odbywa się nie tylko w domu, ale też w innych przestrzeniach m.in. takich jak: ośrodki kultury, muzea, koła zainteresowań, wystawy lub złożone projekty i warsztaty tematyczne.
Naszym zdaniem najbardziej bliski istocie edukacji domowej jest unschooling. Jest to forma edukacji, w której dziecko postrzegane jest jako główny organizator swojej nauki, samo dąży do wiedzy dzięki swoim zainteresowaniom, potrzebom i celom. Bierze odpowiedzialność za siebie i swoje wybory.
Unschooling to wolność i niezależność, gdzie dziecko odkrywa i rozwija własne zainteresowania. Umożliwiamy mu rozwój społeczny ale i kształtowanie własnej osobowości silnie wewnętrznie zmotywowanej i zdolnej do indywidualnego kierowania swoim nauczaniem bez zbędnej presji.

Współczesny świat nieustannie poszukuje skutecznych, opartych na podmiotowym postrzeganiu dziecka, form nauczania. Ważnymi elementami procesu edukacji stają są nie tylko uczniowie, nauczyciele, ale także rodzice dziecka. Uważamy, iż idealnym rozwiązaniem jest tutaj edukacja domowa, gdzie proces nauki i rozwoju dokonuje się w niej poza instytucjonalnym kontekstem szkolnym.
Zadaniem naszym jako tutorów jest wspieranie młodych ludzi w ich pasjach, rozwoju, nauce, ale także pokazywanie wielu dróg oraz możliwości zdobywania wiedzy w sposób przyjemny i bezstresowy.
Naszym zadaniem jest też zapewnić by egzaminy były przyjemnością i możliwością wykazania się, a nie stresującym wydarzeniem.
Jest to możliwość nauki, która nie jest dostępna w tradycyjnej szkole.


Podziel się:

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

Poznaj szczegóły naszej oferty

Z nami zdobędziesz wiedzy szczyt
Więcej
Wyjście
Przewiń na górę