Sztuczna inteligencja szanse i zagrożenia.

Bez kategorii Sztuczna inteligencja szanse i zagrożenia.

Bezstresowa nauka

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i Opiekunom za organizacje arcyciekawych zajęć ze sztucznej inteligencji.

Celem było ukazanie i uświadomienie zagrożeń związanych z nieodpowiednim wykorzystaniem sztucznej inteligencji, jednocześnie prezentując pozytywne aspekty tego narzędzia. Nauczenie jego właściwego stosowania w sposób sprzyjający szybszemu rozwojowi i zwiększonej efektywności nauki.

Projekt został zrealizowany w ciągu dwóch dni, włączając w to nocleg, podczas którego odbył się cykl warsztatów edukacyjnych dotyczących zastosowań sztucznej inteligencji w projektach naukowych oraz codziennej nauce.

Pierwszego dnia, po integracji, odbył się wykład na temat dostępnych narzędzi związanych ze sztuczną inteligencją, prezentujący zarówno płatne, jak i bezpłatne opcje. Następnie, podczas drugiej części, uczestnicy mieli okazję praktycznie zapoznać się z AI.

Dzień zakończył się panelem dyskusyjnym i wyborem zadań na kolejny dzień.

Drugiego dnia uczestnicy kontynuowali praktyczną pracę z sztuczną inteligencją, realizując zadania wymyślone poprzedniego dnia. Pozwoliło im to na poznanie wielu funkcji i sprawdzenie działania tego narzędzia w praktyce. Następnie odbyły się wykłady na temat zagrożeń społecznych i indywidualnych związanych z użytkowaniem sztucznej inteligencji. Dzień zakończył się panelem dyskusyjnym, mającym na celu utrwalenie zdobytej wiedzy.

Działania zostały bardzo ciepło przyjęte przez młodzież i jesteśmy przekonani, że przyniosą długofalowe rezultaty. Szkolenie, które przeszli, w pełni wyposażyło ich w umiejętności pozwalające na bezpieczne dalsze posługiwanie się sztuczną inteligencją. Usłyszeli także i zobaczyli zagrożenia wynikające z użytkowania tego narzędzia. Utrwalili swoją wiedzę poprzez panele dyskusyjne, co pozwoli im uniknąć wielu zagrożeń i osobistych błędów.

Za właściwą realizację projektu „Aktywna młodzież w województwie warmińsko-mazurskim” odpowiada Fundacja Dumni z Elbląga

Podziel się: